تعمیر وایر شمع

تعمیر وایر شمع

تعمیر وایر شمع

در این مقاله از سایت وایرشمع یاقوت به مقوله مهم تعمیر وایر شمع میپردازیم و نکات ضروری جهت تعویض به تعمیر وایر شمع خودرو را برای شما کاربران عزیز توضیح میدهیم.

در مقاله قبلی در مورد عمر مفید وایر شمع صحبت کردیم؛ در انتها به تعمیر وایر شمع اشاره شد که قرار است در این مقاله به این مطلب بپردازیم و اطلاعات مفیدی در این باره به شما کاربران گرامی ارائه دهیم.

همانطور که قبلا گفته شد، بعد از مشاهده ی هرگونه اختلال در عملکرد وایر شمع، ابتدا باید عیب یابی شود. عیب یابی وایر شمع مراحل خاصی داشت که در مقاله قبلی ذکر شده است. برای مشاهده مقاله قبلی روی (عیب یابی وایر شمع) کلیک کنید.

بعد از طی کردن مراحل عیب یابی، ایراد وایر شمع مشخص می شود. مستحضر هستید که تنها در شرایطی خاص و با ابزاری مخصوص می شود وایر شمع را تعمیر کرد.

شرایطی که تعمیر وایر شمع ممکن می باشد:

  • قطع شدن اتصال بین کابل و سرسیم ها( که به وسیله پین یا سوزن اتصال اتفاق می افتد.
  • تنظیم نبودن فشار پرس سرسیم ها
  • پارگی کلاهک های سمت شمع یا کوئل
  • ایراد ظاهری در کلاهک ها
  • سوراخ بودن و نشت جریان برق از قسمت کلاهک های سیلیکونی
  • سولفاته کردن سرسیم ها و قطع جریان برق

قابل ذکر است تمام این موارد باید به دست متخصص این فن انجام شود: برای مثال یک مکانیک نمی تواند کلاهک پاره را تعویض کند. اولا کلاهک جایگزین ندارد و دوما اینکه ابزار لازم را ندارد.

برای تعویض یک کلاهک معیوب ابزار خاصی نیاز هست که موقع در آوردن و جا زدن کلاهک به بقیه اجزای وایر شمع( مانند کابل و … ) آسیب وارد نشود.
و یا در جایی دیگر اگر فشار پرس سرسیم ها تنظیم نباشد و باعث قطع شدن جریان برق شود،

مصرف کننده نمی تواند با انبردست این مشکل را حل کند. شاید به طور اتفاقی این راه حل جوابگو باشد ولی در کل این اتفاق باید تحت نظر متخصص فن و با ایزار خاص مثل دستگاه پرس سوکت انجام شود.

هرکدام از موارد ذکر شده، راه حل مخصوص به خود را دارد؛ در بعضی موارد بخشی از راه حل ها مشابه است ولی در کل منحصر به فرد می باشند.
اکثر تولیدکنندگان وایر شمع بدلیل وقت گیر بودن این موضوع، به تعمیر وایر شمع نمی پردازند.

زیرا تعمیر بیشتر از تولید وقت گیر است و از لحاظ تیراژ تولید اصلا به صرفه نیست. 

نتیجه گیری مقاله تعمیر وایر شمع

وایر شمع قطعه ای مصرفی می باشد که عمر مفیدی دارد و بعد از سپری شدن عمر مفید خود، باید تعویض گردد همچنین در برخی موارد میتوان با تعمیر آن از افت عمرکرد موتور خودرو جلوگیری کرد. قبل از تعویض این قطعه باید عیب یابی شود و اگر اطمینان حاصل شد که ایراد از وایر شمع است و اگر چنین بود نسبت به تعویض و تعمیر آن اقدام گردد. زیرا در بعضی از موارد به اشتباه وایر شمع تعویض می شود ولی ایراد خودرو همچنان باقی است؛ عیب یابی خودرو سه مرحله دارد:

  1. ظاهری
  2. فنی
  3. ایراد غیر مرتبط

مطالب مرتبط :

عمر مفید وایر شمع چقدر است؟

محمد حسین وزوانیان

همه پست های نویسنده

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی هستند.